0532 154 9018 iletisim@sevimalan.com Pzt - Cmt: 09:00 –19:30

İletişim Bilgilerimiz

Kirpik Lifting

Kirpik lifting uygulaması; son zamanlarda sık duyulan ve çok rağbet gören bir işlemdir. Kirpik lifting işleminin bu kadar fazla tercih edilme sebeplerinden biri de zamandan büyük ölçüde tasarruf etmektir. Özellikle çalışan kadınlar, yoğun iş temposunda dahi her daim bakımlı görünmek için bu işlemi tercih edebilirler. Kirpik liftingi, yalnızca çalışan kadınlar tarafından değil, bakımına önem veren, günlük hayatın telaşı sebebiyle güzelliğinden ödün vermek istemeyen herkes tarafından tercih edilebilen bir uygulamadır.

  • Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

  • Kirpik Lifting Kalıcı Mı?

  • Kirpik Lifting Fiyatları

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Göz bölgesi, oldukça hassas ve mikroplara karşı mutlaka korunması gereken bir bölgedir. Bu sebeple, kirpik lifting işlemine başlamadan önce; kişinin yüzü, göz çevresi, kullanılacak ekipmanlar, ortam ve işlemi yapacak kişinin elleri sağlık standartlarına uygun bir şekilde temizlenmelidir.

Kirpik liftingi için, yüz tamamen temizlenip makyajdan arındırıldıktan sonra işleme başlanır. İlk olarak; kişinin göz boyutuna uygun (S/M/L) silikon ped, kirpik ve göz kapağı arasına yerleştirilir. Kirpikler doğru şekilde yerleştirilen ve sabitlenen pedin üzerine doğru kıvrılır, taranır. Bu işlem çok hassas bir şekilde uygulanmalıdır. Kirpikler tek tek ayrılmalı, yapışma, şekil bozukluğu vb. istenmeyen durumların önüne geçilmelidir. Tek tek kıvrılan ve taranan kirpiklerin formunu koruması için özel solüsyon uygulaması yapılır.

Solüsyon uygulamasının ardından gözler, streç film ile sarılır. Bir süre bu şekilde bekletilen kirpikler daha sonra bir başka solüsyon uygulaması ile bir süre daha bekletilir. İki solüsyonda uygulandıktan sonra boyama işlemine geçilir. Kirpiğin rengini, kıvrık görünümünü, hacmini koruması ve bakım uygulanması için keratin uygulaması yapılır. Keratin uygulamasından sonra bir süre daha bekletilen kirpikler, pedler çıkartılarak bol su ile yıkanır. Kirpiklerin zarar görmemesi ve beslenmesi için bakım yağı uygulanır, işlem sonlanır.

Kirpik Lifting Kalıcı Mı?

Kirpik lifting kalıcılığı, birçok etmene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu etmenler; kişinin kirpik yapısı, uygulamada kullanılan malzemelerin kalitesi, uygulamayı yapan kişinin profesyonelliğidir.

Kirpik liftingi kalıcı olması için; mutlaka profesyonel yerler ve kişiler tercih edilmeli, işlem sonrası yüz üstü uyumama, 24 saat su değdirmeme ve göz makyajı yapmama gibi hususlara dikkat edilmelidir. İşinde uzman kişiler tercih edildiğinde ve kirpik lifting işlemi sonrası dikkat edilmesi gereken kurallara uyulduğu takdirde, 2-3 aya kadar kalıcılığı koruyabilirsiniz.

Kirpik Lifting Fiyatları

Göz çevresi, mikrop ve bakterilere karşı ekstra hassasiyet gösterilmesi gereken bir bölgedir. Yanlış uygulama sonucu alerjik reaksiyonlar, görme bozuklukları, kirpik dökülmesi gibi ciddi sorunlar yaşanabilir. Kirpik liftingi; doğru teknikle ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde uygulandığında kişiye ve kirpiğe hiçbir zararı yoktur.

İşlem sırasında kullanılan malzemelerin kalitesi, işlemi uygulayan kişinin profesyonelliği gibi pek çok etmen, kirpik lifting fiyatları konusunda değişiklik gösterebilir. Bakımlı bir görünüme sahip olmak isterken mağdur olmamak için profesyonel yerler tercih edilmelidir. Sevim Alan Güzellik Sarayı, profesyonel ekibi ile güzelliğinize güzellik katmanın yanı sıra, sağlığınızı da önemser.

Detaylı Bilgi İçin Ücretsiz Danışmanlık Alabilirsin.

Ücretsiz Danışmanlık

Uzmanlarımızdan Bilgi Almak İçin Randevu Alın.

BÜLTENİMİZE KAYDOLUN.

Size özel kampanyalarımız ve fırsatlarımız hakkında bilgilendirilmek ister misiniz?