0532 154 9018 iletisim@sevimalan.com Pzt - Cmt: 09:00 –19:30

İletişim Bilgilerimiz

Protez Tırnak

Güzellik göreceli bir kavramdır fakat bakımlı kişiler, herkes tarafından fark edilir ve insanlarda güzel izlenim bırakırlar. Dolayısıyla; her kadın bakımlı görünmeyi ister. Özellikle çalışan ya da ev işlerinin yoğunluğundan dolayı kendine vakit ayıramayan kadınlar; güzellik merkezlerinde uygulanan işlemler sayesinde, haftalarca hatta aylarca bakımlı olmanın konforunu yaşarlar.

Son yıllarda popüler olan ve her geçen gün daha da yaygınlaşan protez tırnak işlemleri, hoş ve bakımlı görüntüsünün yanı sıra, haftalarca görünümünü koruması sayesinde zamandan tasarruf etmeyi de sağlar. Protez tırnaklar oldukça dayanıklıdır. Tırnak yeme sorunu olanlar, güçsüz tırnaklara sahip olanlar, manikür ve oje sürmeye vakit ayıramayanlar tarafından sıklıkla tercih edilir.

  • Protez Tırnak Nasıl Yapılır?
  • Protez Tırnak Kalıcı Mı?
  • Protez Tırnak Fiyatları

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak işlemi, kişinin kendi tırnağının üzerine özel, koruyucu bir madde sürülmesi ile yapılır. Bu uygulama, farklı teknikler kullanılarak yapılabilir. Bu teknikler; akrilik tırnak, jel tırnak ve dipping tırnak olarak üç şekildedir. Protez tırnağın üzerine, geçici ya da kalıcı oje sürülebilir. Tırnağın boyutu, görünümü kişinin tercihine göre belirlenir.

Protez tırnak, doğru uygulama şekli ile yapıldığında 1 aya kadar yeniliğini korur. Protez tırnak işleminin, sağlık açısından güvenilir olup işlerinde uzman kişiler tarafından yapılması oldukça önemlidir. Tam bu noktada Sevim Alan Güzellik Sarayı, sağlıklı ve güzel sonuçlar için hizmetinizdedir.

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Protez tırnak, üç farklı teknik kullanılarak yapılabildiği için, uygulama işlemi bu tekniklere göre farklılıklar gösterir. Bu üç tekniğin uygulanışı şu şekildedir;

Jel Tırnak Yapımı.
Jel tırnak; protez tırnak işleminde en çok tercih edilen tekniktir. Kısa sürede, doğal tırnak görünümünün yanında, oldukça bakımlı ve zarif ellere sahip olmanızı sağlar.

Jel tırnak yapımında; kişinin tırnağın sadece uç kısmına protez takılır. Gerçek tırnak ve protez arasındaki boşluk, jel ile kapatılır. Jel UV ışıkları ile kurutulur. Jelin kaba görünümü, özel aletler ile inceltilir ve sertleştirilir. Bu sayede tırnak, hem doğal görünüme sahip olur hem de haftalarca kırılmadan dayanıklılığını korur.

Akrilik Tırnak Yapımı.
Akrilik tırnak; özel akrilik tozun, özel sıvı (akrilik monomer) ile karıştırılmasıyla uygulanabilir hale gelir. Doğru ölçü kullanımıyla istenilen forma gelen karışım, kişinin istediği şekil ve uzunluğa göre fırça ile dikkatlice tırnağa uygulanır.

Akrilik tırnak; doğru uygulama yöntemi ile dikkatli ve titiz bir şekilde yapıldığında, haftalarca kullanılabilir. Yoğun kıvamlı maddeden yapılması sayesinde oldukça dayanıklı ve güçlüdür.

Dipping Tırnak Yapımı
Dipping tırnak; akrilik tırnak yapımı ile aynıdır. Fakat kullanılan malzemeler form olarak aynı olsa da tür olarak farklıdır. Dipping tırnak, diğer işlemlerden farklı olarak mat bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Protez Tırnak Kalıcı Mı?

Protez tırnaklar, büyük darbelere maruz kalmadıkları sürece, oldukça dayanıklı yapıya sahiplerdir. Doğal tırnaklar gibi kırılmazlar, eşitsizliği ve pürüzlü görünümü engellerler. Protez tırnak uygulaması sonrasında, haftalarca oje ve törpü derdinden kurtulabilir zarif ve bakımlı ellere sahip olabilirsiniz.

Protez Tırnak Fiyatları

Protez tırnak uygulaması fiyatları, çeşitli uygulama yöntemleri ve boyut, desen, renk gibi kişinin tercihine bağlı seçenekler doğrultusunda değişebilir. Buna ek olarak; protez tırnak yapımı sırasında ortamın, kullanılacak malzeme ve ekipmanların steril olması, sağlık açısından büyük önem taşır. Steril bir ortamda yapılmayan, kalitesiz ürün kullanımı ve yanlış teknikler ile uygulanan protez tırnak işlemi; mantar, enfeksiyon ve pek çok sağlık sorunlarına yol açmaktadır.

Sadece dış görünümüne değil sağlığına da önem veren kişiler, gerekli hijyen sertifikalarına sahip, işlerinde uzman, kaliteli hizmeti sayesinde 60 şubeye ulaşmış olan Sevim Alan Güzellik Sarayı, protez tırnak işlemleri ile sağlıklı, şık ve zarif tırnaklara kavuşmanızı sağlar.

Detaylı Bilgi İçin Ücretsiz Danışmanlık Alabilirsin.

Ücretsiz Danışmanlık

Uzmanlarımızdan Bilgi Almak İçin Randevu Alın.
    BÜLTENİMİZE KAYDOLUN.

    Size özel kampanyalarımız ve fırsatlarımız hakkında bilgilendirilmek ister misiniz?